START

Jesteśmy ruchem, który skupia wokół wspólnych założeń zarówno indywidualnych chrześcijan, jak również chrześcijańskie wspólnoty.

Uwaga! Jeśli nasza strona wyświetla się niepoprawnie, kliknij w TEN LINK.

Jedyną podstawą, na której opieramy nasze przekonania, jest Biblia Starego i Nowego Testamentu. Wierzymy, że była ona w wyjątkowy sposób (werbalnie i w pełni) inspirowana przez Ducha Świętego i że w oryginalnych manuskryptach została spisana bez jakichkolwiek błędów. Jest ona najwyższym i ostatecznym autorytetem we wszystkich sprawach, o których mówi. Uważamy, że chrześcijańskie wspólnoty powinny dawać swoim członkom wolność przekonań w dziedzinie doktryn, pod warunkiem, że każda interpretacja jest oparta na Biblii i że interpretacja taka nie staje się czynnikiem, prowadzącym do grzechu. Potwierdzamy wprost nasze przekonania tylko w odniesieniu do poniższych nauk, które zawsze łączyły prawdziwych uczniów Chrystusa: 

- Natura człowieka jest zepsuta i z tego powodu człowiek, jako grzesznik, nie może podobać się Bogu;
- Jezus Chrystus umarł na krzyżu zamiast nas, płacąc w tej sposób karę za nasze grzechy;
- Najważniejszą sprawą dla każdego człowieka jest nawiązanie osobistej relacji z Bogiem poprzez Jezusa Chrystusa, który jest jedyną Drogą do Ojca;
- Zbawienie człowieka jest w całości dziełem dobrowolnie udzielonej łaski Bożej i nie jest - w całości ani w części - dziełem ludzkich uczynków, ludzkiej dobroci, ani ceremonii religijnych. Bóg usprawiedliwia ludzi wyłącznie na podstawie doskonałej ofiary, którą złożył Chrystus. Usprawiedliwienia zaś doświadcza każdy, kto zaufał Chrystusowi i uczynił Go swoim Panem i Zbawicielem.

Zachęcamy, abyś przeczytał i przemyślał nasze ZAŁOŻENIA. Jeśli się z nimi utożsamiasz i są Ci one bliskie, NAPISZ DO NAS. Zapraszamy też do działu ARTYKUŁÓW I PLIKÓW. W niedalekiej przyszłości pragniemy zorganizować kurs biblijny on-line.

W lipcu 2015 roku odbędzie się 2-dniowa konferencja w formie warsztatów na temat budowania wspólnoty. Jeśli jesteś zainteresowany /-a, napisz do nas.

Dziękujemy, że nas odwiedziłeś. Życzymy Tobie i Twoim bliskim Bożego prowadzenia i błogosławieństwa. Pokój Tobie.

Kontakt: wspolnota.biblijna@gmail.com
Twitter: koinoniaPL